Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Yenice´de Futbol Turnuvasına Saha Engeli


Bu yazı toplam 10157 kez okundu.
18 Mayıs 2011 Çarşamba - 12:27
Yalçın Zengin

Yenice Spor Kulübü Başkanı Ercan Ertan, Yenice’de sürekli halkın isteği olan futbol turnuvalarını bu yaz yapamayacaklarını ifade etti.

            Yenice ilçesinde hemen hemen her yaz yapılan bahar futbol turnuvaları geleneğini geçen yıl devam ettiren Yenice Spor Kulübü yönetimi, bu yıl ilçede futbol oynamaya müsait saha olmamasından dolayı turnuva yapamayacaklarını belirtti.

Bu konuda görüşlerini belirten Kulüp Başkanı Ertan, “ Geçtiğimiz yıl göreve geldikten sonra ilk işimiz ilçemiz merkez ve köyleri arası futbol turnuvası ve Yenice’de bir ilk olan 30 Yaş Üstü Futbol turnuvasını düzenlemek oldu. Ancak ilçe sahasının vasat olmasından dolayı bu turnuvamızı yine çok vasat olmasına rağmen halısahada gerçekleştirdik.

Halısahamızın Çan ilçesi, Hamdibey ve Kaklım Beldeleri gibi zeminin suni çim olmaması ve bakımsız olması nedeniyle birçok sporcumuzun sakatlıklar yaşaması üzerine çok sıkıntı çekmiştik. Geçen yıl bu etkinliğimizin ses getireceğini düşünerek yaptığımız turnuvanın finalinin ardından gerçekleşen kupa törenine ilçemizin bütün amirlerini davet etmiştik. Bu davetimizi kırmayarak törene sayın Belediye Başkanımız, Kaymakam Bey ve siyasi parti liderleri ile sivil toplum kuruluşları başkanları katılmıştı. Bizde bu sayede onlara Yenice’de gerek amatör anlamda gerekse hobi olarak dahi spor yapmanın nedenli imkansız olduğunu yerinde göstermiştik olduk ve kendilerinden ilçemiz için tıpkı komşu ilçelerde ve beldelerde olduğu gibi daha modern bir futbol sahası sözü almıştık.

Bütün bu gelişmeler bize umut vermesine rağmen halen daha mevcut bakımsız ve toprak olan halısahamızın ve ilçe futbol sahamızın olmasından dolayı, halkın zevk alması gereken ancak hiçbir zaman zevk almayacağı ve ciddi sakatlıklar yaşayacağı bir turnuva yapmayı düşünmüyoruz.” Dedi.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları