Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Yenice Spor Kulübü 2010-11 Mali Tabloyu Açıkladı


Bu yazı toplam 11569 kez okundu.
22 Nisan 2011 Cuma - 18:21
Yalçın Zengin

          Çanakkale sporunda Yenice ilçesinin tek takımı olan Yenice Spor, 2010 -2011 sezonunu 2 kategoride yarışarak tamamladı. Mali krizin verdiği etki ile geçtiğimiz sezon Süper Amatör Lig’den 1.Amatör lige düşen sarı kırmızılı takım maddi kaynakların olmadığı bu sezonda 1.Amatör ligde tutunamadı.

        Yenice Spor Kulübü Başkanı Ercan ERTAN,” Maddi açıdan batma noktasına gelen ve kulüp tarihinin en kötü 3.yılını geçiren Yenice Spor’da son bir sezondur görev alan genç yönetimimizle beraber kalıcı kaynak çabalarını da bu yıl gerçekleştiremedik. 2010 -2011 sezonuna kasada ki sıfır(0) bütçe ile başlayarak, zor günlerimizde Yenice’nin önde gelen kurumları ve kişileri sayesinde A takım ve 19 yaş altı takımları ile Çanakkale liglerinde yer aldık. Başta YENİCE BELEDİYESİ olmak üzere KOBAK SÜT ÜRÜNLERİ, Erdoğan Galeri, Pazarköy Özkanlar Petrol, Yenicemiz.com, İbrahim Saygılı, Osman Nuri Duran ve Mustafa Ege gibi kısıtlı sayıda yardımseverin destekleri ile ayakta durmayı başardık. Bu yılın mali tablosunu da değerli basınımız aracılığı ile camiamıza duyurmak istedik. Amacımız hem şeffaf bir yönetim şekli ve yaşadığımız imkânsızlıkları göstermek hem de bizlere sahip çıkan altın değerindeki kişi ve kuruluşları onurize etmektir. İlk kez şeffaf bir şekilde herkese açık bir mali tablo yayınlıyoruz.”dedi.

 

                 DİLENCİLİK DEĞİL YÖNETİCİLİK YAPMAK İSTİYORUZ

Ancak biz artık dilencilik değil yöneticilik yapmak istiyoruz.  Taşıma su ile değirmen dönmeyeceğini belli başlı para kaynakları kesilince hep beraber gördük. Bu kulübün yöneticileri her yıl birilerinin yardım yapması için onların ağzına mı bakmak zorunda ?

Yenice gibi bir ilçeye yakışmayan bir pozisyondayız. Bizler gelip geçiciyiz ama bu kulüp bakidir. Artık Yenice Spor Kulübünün daha kalıcı kaynaklara ihtiyacı vardır. Bu konuda bütün ilçe yetkililerini, siyasetçilerimizi ve yöremizin zenginlerini göreve davet ediyorum. Hep beraber bu kulüp için bir kereye mahsus kalıcı tesisler bırakalım.

Orman deposunun arka tarafında GSGM tarafından yapılan yeni sahamızın inşaatı klasik devlet –siyaset işlerinde olduğu gibi karınca misali devam ediyor. Bizden çok sonra gündeme alınan Bozcaada Spor’un sahası bile teslim edildi. Her şeye rağmen bizimde sahamız bitecek ve bittiğinde orada çok iyi işler yapmanın planlarındayız. Yeni futbol sahamız teslim edildiğinde Belediye Başkanımız Veysel ACAR bize orada tesis yapabilmemiz için 10 dönümlük bir arazi ve sahanın yanında idman sahası niteliğinde suni çim halısaha yapma sözü verdi. Bizde bütün bu planlar doğrultusunda önümüzde ki 5 yıl içerisinde bambaşka bir kulüp bünyesinde olacağımıza inanıyoruz “dedi.

 

    AİDATINI YATIRMAYANI İSMİNE SIFATINA BAKMADAN SİLECEĞİZ

Açıklamasının devamında üyelerin duyarsız oluğunu ifade eden ERTAN,” Kulübümüzün toplam 140 üyesi bulunmaktadır. Ancak bu üyelerin %86 sı üye aidatlarını yatırmadı. Sadece %14 gibi küçük bir üye kitlesi yıllık sadece 60 tl olan aidatını yatırdı. Bu demek ki bırakın Yenice’nin genelinden destek almayı daha biz kendi içimizde bile destek alamıyoruz. Eğer üyelerimiz oturdukları yerden dedikodu yapmak yerine yıllık 60tl, aylık 5 tl’ye denk gelen aidatlarını yatırsalar bizim yılda 8400 tl gibi büyük ve düzenli bir gelirimiz olurdu. Bizde bu konuda büyük bir adım atmaya karar verdik ve 3 ay üst üste aidatını yatırmayanların üyeliklerini isimlerine ve sıfatlarına bakmadan sileceğiz. Bu yaptırımımız karşısında darılan darılsın, küsen küssün. Bu şekilde kulüple barışıklarda ne oluyor. Belki bu sayede bu memleket için gönülden destek verenleri de ortaya çıkartırız.

 

GİDER TABLOSU
Gider Türü Kaynağı Miktar
Futolcu Giderleri(Maç ve Yol Paraları) Kasa 4960
Personel Giderleri(Maaşlar) Kasa 1510
Lisans Bedelleri Kasa 6000
Maç Giderleri Kasa 1250
Kramponlar U-19 M.Gökhan CEYLAN 550
Kafile Eşofmanı  KOBAK SÜT ÜRÜNLERİ 2500
Kramponlar A Takım YENİCE BELEDİYESİ 2500
İdman Eşofmanı ÖZKANLAR PETROL 900
Yazlık İdman Eşofmanı Yenicemiz.com 600
Futbol Malzemesi ve Ekipmanlar YENİCE BELEDİYESİ 2500
Yağmurluk Erdoğan Galeri 2000
Toplam   25270
     
GELİR TABOSU
Gelir Türü Kaynağı Miktar
Turnuvadan Kalan Kasa 1000
Osman Nuri Duran Bağış 200
Mustafa Ege Bağış 150
İbrahim Saygılı Bağış 1500
İsmail Karadeniz Bağış 700
Üye Aidatları Kasa 360
Kiralar Kasa 6860
M.Gökhan Ceylan Bağış 550
Kobak Süt Ürünleri Ekipman 2500
Yenice Belediyesi Ekipman 2500
Özkanlar Petrol Ekipman 900
Yenicemiz.com Ekipman 600
Yenice Belediyesi Ekipman 2500
Kaymakamlık Bağış 1000
Ercan Ertan Bağış 2000
Erdoğan Galeri Ekipman 2000
  Nakit 13770
  Toplam 25320
TAKIMA MAÇ KAHVALTISI VERENLER  
KOBAK SÜT ÜRÜNLERİ  
Aziz Şahin PTT Memur,  
Bereket Balık Ekmek - Hanife - Mete Boyuneğmez  
Ahmet Kocabaş - İsminar  Pizza  
Mustafa EGE Mali Müşavir  
Mesut Akdeniz - Muhasebeci  
YAZ OKULU EŞOMANLARI   
YENİCE BELEDİYESİ  
   
HALISAHA TURNUVA GİDERLERİ   
YENİCE BELEDİYESİ  
   
MAÇ OTOBÜSLERİ  
YENİCE BELEDİYESİ  

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları