Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Yenice MYO DTAB Öğrencileri Ankara’daydı


Bu yazı toplam 14656 kez okundu.
6 Mayıs 2010 Perşembe - 13:42
Ercan Ertan

Yenice MYO Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Programı Öğrencileri Ankara’daydı

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu öğrencileri Gate Elektronik San. ve Tic. A.Ş. firmasına düzenlenen eğitim gezisi ve seminerine katıldılar.

 

Yenice Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Programı öğrencileri, Öğr.Gör. Çiğdem Şahin tarafından düzenlenen, İthalat-İhracat ve Dış Ticaret Mevzuatı dersleri kapsamında sektörü yerinde tanıma ve bilgilenme amacıyla düzenlenen Gate Elektronik San. ve Tic. A.Ş. eğitimine katıldılar ve Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Bir Çanakkaleli girişimci olan Gate Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turgay Maleri tarafından ağırlanan ve kendisinden eğitim semineri alan 47 kişilik öğrenci grubu, Ankara’da bulunan firmanın ileri teknoloji üretim tesislerinin bir bölümünü ve dış ticaret departmanını da ziyaret ederek bilgiler aldılar.

 

ANITKABİR ZİYARETİ VE ÇELENK BIRAKILMASI

Eğitimin öncesinde Anıtkabir ziyaretine giden öğrencilerimiz, resmi törenle Atamızın huzuruna çıkarak çelenklerini bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular. Heyet Başkanı Öğr.Gör. Çiğdem Şahin’in Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalamasının ardından, Anıtkabir Komutanlığı’nın mihmandarı eşliğinde Anıtkabir müze turunu tamamladılar. Anıtkabir Komutanlığı tarafından özel ilgi gören öğrencilerimize ziyaret sertifikası ve hediyeler verildi.

 

GATE ELEKTRONİK GEZİSİ VE SEMİNER

Anıtkabir ziyaretinin ardından, Gate Elektronik firmasına geçildi. Eğitime katılan öğrencilere firma tarafından verilen öğlen yemeğinin ardından, Ar-Ge ve yazılım konusunda ülkemizin oldukça başarılı bir işletmesi olan, Milli Savunma Bakanlığı ve NATO’ya bağlı olarak savunma amaçlı üretim ve dış ticaret de yapan, bir kısmı askeri bölge sayılan ve ziyarete açık tutulmayan firmanın diğer üretim bölümleri, öğrencilere tanıtıldı. Birincisi Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Maleri tarafından, ikincisi ise Uluslararası İlişkiler Yöneticisi Özlem Yılmazçoban tarafından iki oturumda verilen eğitim seminerlerinde;

-          Gate Elektronik’in kuruluş öyküsü ve bir girişimcilik başarısı,

-          Gate Elektronik’in iş potansiyeli, dış ticaret ilişkileri ve Ar-Ge – üretim faaliyetleri,

-          Gate Elektronik özelinde iş yaşamının kuralları ve ara eleman olarak MYO öğrencilerine yönelik imkanlar,

-          İthalat ve İhracat genel bilgileri, dış ticaret işlemleri

-          AB projelerinin genel kapsamı ve özelde 7. Çerçeve Program,

-          Gate Elektronik’in katıldığı AB Projeleri

hakkında bilgiler verildi ve öğrencilere çeşitli hediyeler sunuldu. Sayın Maleri’ye plaket ve öğrencilerin hazırladığı hediyelerin sunulmasının ardından teknik ziyaret sona erdi.

Kendisi de bir Çanakkaleli olan Maleri,, öğrenci heyetini araçlarına kadar geçirerek özel ilgi gösterirken, heyet aracılığıyla tüm Çanakkale’ye sevgi ve selamlarını iletti.

 

YENİCE HALKINA TEŞEKKÜRLER

Böyle önemli bir geziyi yapmalarında Yenice esnafınında büyük desteği olduğunu belirten Öğr. Gör. Çiğdem Şahin,” Bu eğitim gezisini özel yapan unsurlardan biri de, Ulusoy Firması ve Yenice iş adamları tarafından verilen sponsorluk desteği oldu. Öğrencilerimiz özellikle kendilerine ciddi bir destek sağlayan çok sayıdaki Yeniceli iş adamına ve Yenice’ye kadar gelerek Yenice MYO’ya aracı özel olarak teslim eden Ulusoy firması Bölge Müdürü Ahmet Dikbakan’a ve Yenice acentesi Semih Ceylan’a ilerleyen tarihlerde teşekkür ziyaretinde bulunacağız.”dedi.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları