Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Yenice Halk Eğitim Merkezi Sergi Açılışı Ve Bindallı Yarışması Yapıldı


Bu yazı toplam 14950 kez okundu.
7 Haziran 2011 Salı - 16:27
Editör

2/06/2011 saat 16,30 da Yenice Yeşilyurt ilköğretim okulu bahçesinde yapılan Yenice Halk Eğitim Merkezi’nin 2010-2011 dönemi Yıl Sonu Karma Sergisi Kentges projesi kapsamında hazırladığı Bindallı yarışması ile başladı. 32 farklı bindallının yarıştığı günde bindalıları Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksek Okulu El Sanatları öğrencileri giyerek yarışmaya renk kattılar.

Yenice Halk Eğitim Merkezi’nin 2010-2011 dönemi Yıl Sonu Karma Sergisi açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılışa Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Yenice Milli Eğitim Müdürü Nuammer Uslu, Yenice Halk Eğitim Müdürü Nurol Demiroğlu, İlçe Jandarma komutanı Ahmet Topoğlu, Yenice Emniyet amiri Serkan Çelikkanat ilçe de faaliyet gösteren Kamu Kurum ve kuruluşların daire amirleri ve müdürleri ,Can ilçesi Kaymakamı Hasan Gözen, Çan İlçe Milliği Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Halk Eğitim merkezi Müdürü Bayram Ali Dur ve Yeniceli vatandaşlar katıldı.

32 bindallının yarıştığı yarışmada Birinciliği 13 numara ile yarışan Firdevs Demirbaş, ikinciliği 18 numara ile yarışan Şerife Öztaş, 3.üncülüğü 30 numara ile yarışan Derya Tekili’nin bindalıları aldı. Birinciye 2,5 luk altın, ikinciye 1 tam altın altın, üçüncüye 1 yarım altın ödül verildi. Yarışma saat 18,30 de sona erdi.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşYorumlar

  • Şuayip Odabaşı

    2011-06-07 19:44:11

    Defileyi izleyemedim. Dereceye giren bindallıları ve çeki üstüne baş bağlama şekillerini inceledim. Hepsi çok güzeldi. Köylerimizde başbağlamasını unutmayan annelerimiz ninelerimiz var. Bindallı yarışması çok güzel bir olay. Devamını dileriz. Yarışmanın diğer yöresel giysiler yönünden de yapılmasında yarar var. İlgililere emeği geçenlere teşekkürler.Selamlar Yenice'ye.

Sende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları