Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

YENİCE TÜRK EĞİTİM-SEN


Bu yazı toplam 10964 kez okundu.
10 Kasım 2011 Perşembe - 14:05
arif gülşen

ATAMIZI RAHMET, MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUZ

Atamızın aramızdan ayrılışının üzerinden tam 73 yıl geçti. O’nsuz geçen her yıl biraz daha acıtıyor canımızı. Emperyalizme karşı dimdik duran, topraklarımıza yeniden hayat veren, bağımsızlığımızı kazanmamızı sağlayan Atamız, eşsiz kişiliğiyle, bıraktığı değerli mirasla, ilke ve inkılâplarıyla Türk Milletini aydınlatmaktadır.

Atamızın kurduğu Cumhuriyet ve toplumun temellerine yerleştirdiği demokrasi bilinci, çağdaşlaşma ve uygarlaşma yolunda attığı önemli adımlar milletimiz için her zaman kılavuz olacaktır.

Bizler Atamızın sayısız emanetine gözümüz gibi bakıyoruz. Ancak birtakım ihanet odakları zaman zaman Atamıza ve O’nun emanetlerine hoyratça saldırıyor. Bu güruh Atatürk sayesinde bu güzel toprakların bize vatan olduğunu görmezden geliyor, bağımsız, demokratik, müreffeh bir ülkede yaşamayı Atamıza borçlu olduğunu unutuyor.

Cumhuriyetimizi yıkmaya ant içen, ay yıldızlı al bayrağımıza saldıran, milletimizi ayrıştırmaya çalışan, yapay çatışmalar üreten, cehalet yüklü beyinlere hastalıklı düşünceleri nakış nakış işleyen şer yuvaları, bugün nice bedeller ödenerek, nice şehitler vererek kazanılan bu topraklar üzerinde hummalı bir faaliyet halindedir.

Teröristler, asker sivil demeden hain saldırılarını sürdürürken; Cumhuriyet rejimiyle kavgalı olanlar da özgürlük, demokrasi kisvesi altında Atamıza dil uzatmaktadır. Bir yandan bize dost görünen, diğer yandan kuyumuzu kazan sözde müttefikler, sırtımızı sıvazlamakta, sözüm ona ‘yanınızdayız’ mesajı vermektedir. Üniter yapımızdan rahatsızlık duyan kesim ise, bölücü katillerle kol kola girerek, diz dize oturarak planlar yapmaktadır.

Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen bizler, Büyük Atatürk’ün emanetlerini koruyarak, mücadelemizi sürdüreceğiz. Dış güdümlü bölücü yapılara fırsat vermeyeceğiz, dirliğimize, bütünlüğümüze yönelik saldırılara tüm gücümüzle karşı koyacağız, Türkiye Cumhuriyeti Devletine tüm benliğimizle sonsuza kadar sahip çıkacağız.

Bu vesileyle Büyük Önder Atatürk’ü ölümünün 73. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları