Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

YENİCE SPOR U-19 ‘U LİGDEN ÇEKME KARARI ALDI


Bu yazı toplam 15399 kez okundu.
30 Ocak 2012 Pazartesi - 00:00
Ercan Ertan

YENİCE SPOR U-19 ‘U LİGDEN ÇEKME KARARI ALDI

 

Yenice Spor Kulübü, Çanakkale 19 yaş altında mücadele eden U-19 takımını 3. haftanın ardından ligden çekme kararı aldı.

            Yenice Spor Kulübünde şok karar. Çanakkale 19 Yaş altı liginde mücadele eden takımını oyuncuların disiplinsiz davranışlarından dolayı ligden çekme kararı aldı. Bu konuda basına açıklama yapan Kulüp Başkanı Ercan ERTAN” Yaklaşık 2 ay önce başlattığımız 19 yaş altı takımımızı ne yazık ki bugünden itibaren fes etme kararı aldık. Bu kararı alırken genç arkadaşlarımızın disiplinsiz davranışları ve spora sahip çıkmamalarını dikkate aldık. Benimle birlikte Orhan Hoca, Tuncer Hoca ve Rafet Hangül’ün tüm olumsuzluklara rağmen kendimizden ödün vererek sahip çıktığımız bu takımda ki futbolcu kardeşlerimiz maalesef bizim kadar önem gösteremediler. Takımın hafta içi yaptığı idmanlara gelmemeyi alışkanlık haline getiren futbolcularımızı eledik, Maç kahvaltılarına devamlı bir saat sonra gelen futbolcularımızı eledik, maç esnasında ve sonrasında disiplinsiz ve lakayıt davranan arkadaşlarımızı eledik, maç içerisinde hakeme küfürden ve kavgadan kart görenleri eledik ve sonunda maalesef bir takım kalmadı.

 

Maden Böyle Olacaktı, Kendi Cebimden Ödediğim Lisans Paralarını Ve Giderleri Neden Yapıyorum?  Orhan Hoca, Tuncer Hoca Ve Rafet Abi Neden Zaman Harcıyor?

Yaklaşık 3 aydır 19 yaş altı takımının idman yaptığını belirten ERTAN,” bu takım 3.haftalık maç periyodu dahil 2 aydır idman yapıyor. Bu süre zarfında 30 idman yapan takımımızda futbolcu kardeşlerimizi bir türlü idmanlara teşrif etmelerini sağlayamadık. Ne yazıktır ki bu kardeşlerimiz önce kendileri yaptıkları olaya saygı duyamadılar. Şu anda kulübümüzün içinde bulunduğu durum aşikar. Bu kulübün 19 yaş altı ligine katılması için ben kendi cebimden 1000 tl lisans parası yatırdım. Bundan ziyade köylerden gelen arkadaşlarımızın yakıt paralarını, maçlardan önce yapılan kahvaltı paralarını ve diğer giderleri geçtiğimiz sezonda olduğu gibi yine cebimden karşıladım.

Hafta içi idmanından, maç kahvaltısına kadar bizzat emek harcadım ki bu kulüp için harcadığım paraları ve emekleri asla önemsemiyorum. Ancak bütün bu sorumlukları sırf 20 tane genç kardeşimiz spor yapsın, müsabakaları katılsın diye yerine getirdiğimiz bu dönemde, bu kardeşlerimizin idmanlara gelmemeleri, maç günü kahvaltılara geç gelmeleri yada hiç gelmemeleri, saha dışı ve içinde etik olmayan davranışları bizlerin sabrını taşırmıştır. Bizler sahada ki skordan öncesinde takım olabilen, güzel ahlaklı, disiplinli, saygılı ve çalışkan bireyler olmanın peşindeyiz.

Haftalardır uyardığımız ve her seferinde bu son şansınız dediğimiz bu takımda gördük ki arkadaşlarımız hep aynı hal ve hareketlerde bulunuyorlar. Bizde gözlemlerimizin ardından, idmanlara gelmeyen, birbirine saygısızca davranan, her maçta ya küfürden yada kavgadan kırmızı kart gören ve saha içi ve dışında lakayıt davranan insanlarla bu işin olmayacağını, boşuna emek ve para harcanmaması gerektiği kararı aldık.

            Bu kardeşlerimizin bu hatalarını yapmalarında bizlerinde payının büyük olduğunu düşünüyorum ancak bir o kadarda bunu düzeltmek için çaba sarf ettiğimizi de biliyorum. Bu karar tüm genç futbolcu kardeşlerimiz ve Yenice Spor için hayırlı olsun.

 

 

 

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları