Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Veysel Acar´dan Öğretmenler Günü Mesajı


Bu yazı toplam 10336 kez okundu.
23 Kasım 2010 Salı - 15:09
Ercan Ertan

Başkan Acar, yayınladığı kutlama mesajında, 24 Kasım Öğretmenler Günü´nün öğretmenlere verilen değerin ve önemin tekrarlandığı anlamlı bir gün olduğunu belirtti.

Acar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Öğretmenlik, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden bir tanesidir. Öğretmenlerin kendilerine verilen bu kutsal emaneti yücelten kişidir. Her 24 Kasım´da içtenlikle hatırlanır öne çıkar öğretmenler. Oysa ki kendi hayatımızdaki izleri aileden sonra en kalıcı olanlar onlardır. Kendi kanatlarımızla uçmayı öğreten, kendimizi ifade etmeyi sevdiren, karakterlerimizi yontan onlardır. Saygıyla sevginin, korkuyla ümidin gölgesinde hep elleri üstümüzde olanlardır. Dünlerden bugünlere bizleri taşıyan, bugünse

çocuklarımızı yarınlara hazırlayan, nesli yetiştiren ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizdir. El birliğiyle mayası insan olan bu hamuru yılmadan yoğururlar. En büyük mutlulukları karşılarında emek verdikleri çocuklarının yetiştiğini görmektir. Yüzlerinizi kara çıkartmayacağız, emekleriniz boşa gitmeyecek. Sizin öğrettiğiniz gibi yolumuz ufka doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Yarınlarda sizlerin de hayalini kurduğunuz gelecek için el ele buradayız. Öğretmenler gününüzü sevgiyle kutlar, gölgenizde olduğumuz güzel günlerin hayalini hep özlemle hatırlarız."

Acar, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün; gelecek nesillerin yetişmesinde öğretmenlere güvendiğini her zaman söylediğini sözlerine ekledi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları