Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı Başladı


Bu yazı toplam 8918 kez okundu.
21 Şubat 2012 Salı - 14:52
Editör

Çanakkale Ticaret Borsası &KOSGEB işbirliği ile 12-29 Aralık 2011 tarihlerinde 30 girişimciye yönelik düzenlemiş olduğumuz UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’nin ikinci etabı bugün 30 girişimcimize yönelik olarak başladı.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya ÜZEN ilkini gerçekleştirdiğimiz projede çok fazla başvuru olduğu ve en fazla 30 kişilik girişimciye eğitim verilebildiğinden dolayı girişimcilerimizi mağdur etmemek onların da KOSGEB Girişimcilik Desteklerinden faydalanmalarını sağlamak için bu projeyi tekrar gerçekleştirme kararı aldıklarını belirtti.

Üzen; ayrıca bu programın amacının Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması ve Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi olduğunu belirtti.

Ayrıca bu program ile girişimciliği özendirmek ve eğitimi tamamlayan girişimcilere "hibe destek" ile itici bir rol üstlenmeyi amaç edindik. Eğitim programında öncelikle başvurular arasından 3 kişilik komisyondan oluşan seçici kurul 30 girişimci adayını belirledi. Bugün başlayan eğitimlere 30 girişimcimiz katılarak Borsamız Toplantı Salonunda Girişimcilik konusunda Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Uzmanı Fatih YALDIZ tarafından iş fikri geliştirme, iş planı kavramı ve ögeleri(pazarlama, üretim, yönetim, finans), iş planı hazırlaması gibistratejik bilgilerin yer alacağı ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmeye başlandı.

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan adaylara sertifika verilecek. Bunun ardından kendi işini kurmak isteyen adaylar Girişimcilik Desteği almak için KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürlüğüne başvuracaklarını belirtti.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programını” çok önemsediklerini vurgulayan Üzen; 2011’de başlattığımız bu projeyi 2012’de de devam ettirmekten oldukça mutluyuz dedi.

KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan YÜKSEL ise; Çanakkale Ticaret Borsası ile yeniden bir arada “UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ PROGRAMI’NIN 2.ETABINI” başlatmaktan oldukça memnun olduğunu, Çanakkale Ticaret Borsası işbirliğimiz ile 2.etabın eğitimleri bugün başlandı. Eğitimler sonucunda hazırlanan iş planları sonucu girişimci adaylarımıza her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası ile yeniden bir işbirliği yapılmasından dolayı kendilerine teşekkür eden KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan YÜKSEL, bu eğitimlerimizi tüm ilçelerimize örnek olunmasını ve bu eğitimlere ilçelerimizdeki Meslek Kuruluşlarından da işbirliği talebi beklediklerini birkez daha belirtti.

Ayrıca YÜKSEL; 2.etabı bugün başlayan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”nin tüm girişimcilerimize başarılı geçmesini dileriz. dedi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları