Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Tetonos Aşısı Günleri


Bu yazı toplam 9956 kez okundu.
4 Haziran 2007 Pazartesi - 00:00
Editör

Tetenoz Aşısı Günleri

'Tetanos Aşı Günleri” kampanyası çerçevesinde 15 – 49 yaş arasında ki doğurganlık yaş grubu kadınların yaptırması gereken tetanoz aşısı günleri başladı.

Tetanoz aşısı günleri, 15 – 49 yaş arası doğurganlık yaş grubunda ki kadınların Maternal ve Neonatal Tetanozun eliminasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen ulusal plan çerçevesinde 21 Mayıs 2007 günü Yenice Sağlık Ocağı’nda başladı. Yenice Sağlık Ocağı Merkezinde ve Sağlık Ocağı ekipleri tarafından ev ev dolaşılarak tespit edilen doğurganlık yaş grubu kadınları arasında eksik aşılı yada aşısız kadınların Tetanoz ( TD) aşısı yapılıyor.  21 Mayıs’ta başlayan 'Tetanos Aşı Günleri' 08 Haziran 2007 günü son bulacak. 'Kadınlarımızı ve bebeklerimizi tetanos hastalığına karşı korumayı hedefleyen plan çerçevesinde yapılan  Tetanos aşısı ,doğurganlık çağı denilen 15 ile 49 yaş grubundaki kadınlara 5 doz olarak uygulanır. Aşıyla kadınlarımız, doğurganlık çağı boyunca ömürlerinin sonuna kadar tetanosa karşı korunuyor ve onlardan doğacak bebekler de korunuyor.

Yetkililerden alınan bilgilere göre :  'Tetanos Aşı Günleri” başlamasından bu yana geçen 10 günlük süre içerisinde Yenice Merkez’den 150 kadın , köylerden ise 1750 kadın olmak üzere toplam 1900 15 – 49 yaş arasında ki doğurganlık yaş grubu kadının Tetanoz aşısı olduğu öğrenildi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları