Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

TÜRK EĞİTİM-SEN den Teröre Tepki


Bu yazı toplam 8215 kez okundu.
26 Ekim 2011 Çarşamba - 16:15
arif gülşen

YENİCE TÜRK EĞİTİM-SEN Hakkari’nin Çukurca ilçesinde gece saat 01.00 sularında başlayıp sabah 05.00 e kadar devam eden çatışmalarda 26 askerimiz şehit olmuştur. Barış, demokratikleşme adına belli bir etnik grup üzerinden başlatılan ve adına açılım denen malum hareket terörü işte bu noktaya getirdi.

Haburdan güç alan terör Türkiye’nin her yerinde pervasızca eylemlere girişmiştir. Birileri bir başka coğrafyaya bahar getirme çalışmaları yaparken, benim ülkem yangın yerine çevrilmiştir. Akan kan damla damla değil, oluk oluktur. Daha 21 yaşındaki delikanlıları sokakta görsen umursamazsın, reşit misin diye sorarsın. Ne reşiti ; o şimdi şehit. Hala açılıma devam sesleri geliyor. Eli kanlı teröristler ve onların içerdeki uzantıları “Özerklik ilan edeceğiz” diyorlar. Şemdinli’de, Samsun’da, İskenderun’da, Tokat’ta, Elazığ’da, Hakkaride … akıtılan kan bizim kanımızdır. Türk’ün kanıdır. Türkiye nin önünde bahar değil, karakış var ve ülkem kan kaybediyor. Malum zatlar düşünce özgürlüğü dediler, terörü azdırdılar, Barış istiyoruz dediler, askerimizi ve polisimizi kalleşçe şehit ettiler, İmralı canisine ve diğerlerine af istiyoruz dediler, devleti tehdit ettiler.

Dış mihraklarla birleştiler, Türkiye’yi harita üzerinde böldüler. Bunu başarabilmek için de eylemlere giriştiler. Bu teröristler bazı yandaşlardan ve sözde aydınlardan destek aldılar. Bu sözde aydınlar ve yazarlar “Barış Havarisi” oldular. Dün gazi ve şehit yakınlarına başbakanlıkta yapılan karşılama bizleri derinden üzmüştür. Haburda teröristi karşılayan devlet, gazi ve şehit yakınlarına bunu yapmamalıydı. Unutulmamalıdır ki i, toprağa düşen her kahraman Mehmetçik bir bayraktır. O bayrak bir ülkeyi temsil eder. Gelin el ele verelim, bu bayrakları yere düşürmeyelim. Terörün bir kere daha çirkin yüzünü gösterdiği bu saldırıyı Türk Eğitim-Sen olarak şiddetle kınıyoruz. Türk Silahlı kuvvetlerine ve tüm milletimize başsağlığı, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, kalbi kanayan anne ve babalara metanet diliyorum. Arif GÜLŞEN İlçe Temsilcisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları