Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

ŞUAYİP ODABAŞI NIN KALEMİNDEN.


Bu yazı toplam 12708 kez okundu.
31 Mayıs 2011 Salı - 08:41
PINAR HURİYE USLU

HER ŞEYE AMİN

Yenice ve köylerinde ilkbaharla birlikte "köy Hayırları" yapılır. İlk hayır cemiyeti Davutköy´de "Çanakkale Şehitleri"için yapılır.Bir köy hayrının maliyeti en az 10 bin en çok 25 bin TL. kadardır.

Artık hayırlar yarışa dönmüştür. Bir öğün insanlara yemek... verilerek "Alalh Kabul etsin" deyip "Amin" çekilir. bir çok köyün tuvaleti yoktur. Yenice´de bazı çocuklar parasızlıktan üniversiteye gidemez. Hastalar tedavi için para bulamaz. Herşeye amin. Allah hayrınızı kabul etsin.

Hayır´da israf zirve yapıyor. Bu insanlar ya tok. Ya da yemek yemeyi bilmiyor. Lokantada bir tabak et yemeği 8 lira. Vatandaş alıyor yemeği,iki kaşık yedikten sonra döküyor çöpe. Ayıptır ayıp! Yemeyeceksen alma kardeşim. Dünya´nın başka yerlerinde insanlar açlıktan ölüyor. Bangladeş´te bir lokma et yemek,insanlar için hayaldir. Afrika´da açlıktan durmadan insan ölüyor. Biraz dikkat. Dikkat. Hani israf haramdı. Haramzade olduk ey müslümanlar. Yemeyeceksen alma, çöpe dökme. Vaaz bitti. Amin.

Şuayip Odabaşı nın yazısından alıntıdır.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşYorumlar

  • ramazan gül

    2011-06-22 18:21:31

    sevgili öğretmenim bana söylemiş olduğunuz daha doğrusu yazmış olduğunuz ukela kelimesini kabul etmiyorum. ben sadece kendi düşüncemi sizin yazınıza karsılık yazdım büyüğüm olarak hatam varsa özür diler ellerinizde öperim ayrıca öğretmen olmanız dolayısıyla saygımda sonsuz ama sizinle geldiğimde yüz yüze konuşmak isterim ben ukala değilim.belki tanıyınca fikriniz değişir. selamlar

Sende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları