Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Mantar yediğini söylemeyen çiftten biri öldü diğeri yoğun bakımda


Bu yazı toplam 8164 kez okundu.
4 Aralık 2009 Cuma - 13:07
Editör

Mantar yediğini söylemeyen çiftten biri öldü diğeri yoğun bakımda

Çanakkale´de, yedikleri mantardan zehirlendiği iddia edilen kadın hayatını kaybetti, Çanakkale Devlet Hastanesi´nde yoğun bakıma alınan eşi ise yaşam mücadelesi veriyor.

Hastane yetkilileri, şahısların mantardan zehirlendiklerini sakladıklarını ileri sürdü. Edinilen bilgiye göre, 59 yaşındaki Gülnadiye ve Ramazan Ün çifti, topladıkları mantarları yedikten bir süre sonra fenalaştı. Eve gelen sağlık personeline mantardan zehirlendiklerini söylemeyen Ramazan Ün, ilk etapta acil serviste, eşi Gülnadiye Ün ise yoğun bakımda tedavi altına alındı. Gülnadiye Ün hayatını kaybetti, Ramazan Ün´ün (60) de hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Mantardan zehirlenen Ün ailesinin yakınlarının hastanede acil müdahalenin geç yapıldığı yönündeki iddialarını cevaplandıran Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi Kenan Eliuz, hastanın mantardan zehirlendiklerini sağlık personelinden sakladıklarını söyledi. Hastaneye günde yaklaşık 800 kişinin hasta olarak geldiğini kaydeden Kenan Eliuz, "Zehirlenen kişiler bu karmaşanın içinde ne yediklerini söylemezlerse sonuçlar böyle kötü olur. Bizler, zehirlenmiş olabilirim şüphesiyle gelen hastaları bile yoğun bakıma alıyoruz.Mantar zehirlenmelerinde bu kadar tehlikeli bir olay henüz daha gelmedi. Hasta kendi durumunu saklamış. Aile saklarsa doktorlar da vatandaşın gözüne bakıp anlayamaz. Mantardan mantara da değişiyor. 48 saat sonra tüm organların iflas etmesinden çıkan bir zehirlenme bu. Doğadan toplanan mantarların yenmemesi gerekiyor." dedi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları