Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Kazdağına 5 Yıldızlı Otel


Bu yazı toplam 9652 kez okundu.
21 Ağustos 2006 Pazartesi - 00:00
Editör

Kazdağına 5 Yıldızlı Otel

Kale Grubu Şirketleri, Kazdağları'nın eteklerinde kalan Yenice'nin Hıdırlar köyüne beş yıldızlı otel yapacak.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kale Şirketleri Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Tezcan, yaptığı açıklamada, dünyanın sayılı oksijen merkezlerinden olan ve doğal yapısı korunan Kazdağları'na, Kale Grubu olarak sağlık ve eko turizm amaçlı beş yıldızlı otel yapacaklarını bildirdi. Bölgenin oksijen deposu olmasının yanı sıra kendine has zengin bitki örtüsü olduğunu ve termal kaynakların yeterli düzeyde bulunduğunu bildiren Tezcan, bölgeye her yıl yurt dışından çok sayıda bilim adamının gelerek incelemelerde bulunduğunu ifade etti. Bu zenginliğe rağmen Kazdağları'nın bakir kaldığını, adeta keşfedilmeyi beklediğini anlatan Tezcan, bu konuda da Kale Grubu Şirketleri Kurucusu ve Yönetim Kurulları Başkanı İbrahim Bodur'un öncülük yaparak bölgeye yatırım yapacağını söyledi.

Tezcan, Kazdağları'nın özellikle sağlık ve eko turizm açısından oldukça elverişli olduğunu ifade etti. Sağlık ve eko turizm amaçlı kurulacak otel için yer tespitinin yapıldığını ve gerekli izinlerin alındığını ifade eden Tezcan, şunları kaydetti: 'Şu anda fizibilite çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalar önümüzdeki aydasonuçlanacak. Bu sonuçlara göre bu yılın sonuna kadar temel atmayı düşünüyoruz. Raporlara göre otelin yatırım tutarı, 10-30 milyon dolar arasında bir rakamda olacak.

Almanlarla ortak yapacağımız oteli çok yönlü planlıyoruz. Başta romatizmal hastalıkların termal kaplıcalar yoluyla tedavisi olmak üzere birçok sağlık hizmetinin yanı sıra doğa turizmi ve eko turizme yönelik inşa edilecek. Ayrıca son zamanlarda yıldızı parlayan golf sporu için de otelin yanına bir golf sahası yapılabilecek.'

 

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları