Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

KOM; Çan İlçesinde Operasyon Düzenledi


Bu yazı toplam 11229 kez okundu.
16 Temmuz 2011 Cumartesi - 12:09
uqur ay

Çan’da Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen bir operasyonda üç kişi tutuklandı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü (KOM), Çan’da suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu iddia edilen A. R. Ş. (55), R. K. (42) ve Y.G. (39), kendilerine yardım eden C. A. (42), Ü. Ş. (39) ve O. İ. (35) ile birlikte dekorasyon işi yapan B.G.’yi alı koyup bir kömür deposuna götürdüğü, burada darp ettikten sonra bıraktı.

Darp edilen B. G. polise şikayette bulunca, Çan’da çeşitli suçlara karıştığı iddia edilen ve bunların içinde cinsel saldırı, resmi belgede sahtecilik, suçluyu gizleme, uyuşturucu madde ticareti yapma ve kişiyi hürriyetten yoksun bırakma gibi suçların failleri de olduğu belirlenen A. R. Ş., R. K. ve Y. G. göz altına alındı.

Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlıların beraberlerinde C. A. Ü. Ş. ve O. İ’nin de olduğu belirlenince göz altı sayısı 6’ya yükseldi. 3 gün Çan Adalet Sarayında sorgulanan zanlılardan suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu iddiasıyla A. R. Ş., R. K., Y. G. tutuklandı. Diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Tehdit, kasti yaralama gibi suçları da olduğu iddia edilen İ.İ., A.K. ve ismi öğrenilemeyen üç kişi Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından gece saat: 04.00 sıralarında çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları