Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

GELENEKSEL 16. YENİCE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ŞENLİKLERİ


Bu yazı toplam 13456 kez okundu.
13 Haziran 2012 Çarşamba - 14:03
uqur ay

Yenice Belediye’sinin Her Yıl Düzenlediği Doğa Yürüyüşünün 16. Şenlikleri 3 Gün Sürdü. (7 Haziran Perşembe – 8 Haziran Cuma – 9 Haziran Cumartesi)

Yenice Belediyesi Gençlik Kültür Merkezi´nde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Yenice Meslek yüksek okulunun düzenlediği el sanatları ve tekstil sergisiyle başlayan şenlikler, öğrencilerin yaptığı kıyafetlerin sergilendiği defile ile devam etti. Defilede, Türk Bayrağı motifli elbise ile geri dönüşüm poşetlerinden hazırlanan mavi renkli abiye kıyafet büyük ilgi gördü. - Şenliklere, Çanakkale Vali Yardımcısı Bahir ALTUNKAYA, Yenice Belediye Başkanı Veysel ACAR, daire amirleri, diğer ilçelerden gelen belediye başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

- Kardelen Eğitim Kurumları´nın katkılarıyla Endenozya, Jamaika, Doğu Türkistan, Makedonya, Özbekistan ve Güney Amerika´dan gelerek Türkiye´de eğitim gören öğrenciler de şenlikte fıkralar anlattı, şiir okudu ve şarkılar söyledi.

- 9 Haziran Cumartesi Günü Akşamı Yenice Otogar İçinde Ücretsiz Halk Konseri Gerçekleştirdi. Sunuculuğunu Murat Yeni (Maceracı) Yaparken, Sahne Alan Berna BAŞER Güzel Şarkılarıyla Yenice Halkını Eğlendirdi. Daha Sonra Yapılan Şarkı Yarışmasıyla Yarışmacılar Hazırladıkları Şarkılar İle Sahne Aldılar. Yarışma Sonucunda 1.’ye Bilgisayar 2. Ye Cep Telefonu 3. Ye Altın Hediye Edildi. Şarkı Yarışması Sonrasında 2. Bindallı Yarışmasında Dereceye Girenlere Belediye Başkanı ve Vali Yardımcısı Tarafından Ödüller Verildi. Son Olarak ta Gecenin İlerleyen Saatlerine Kadar Seniha Şarkılarıyla ve Havai Fişek Gösterisiyle Program Devam Etti -

Haber & Görüntü : Uğur AY

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları