Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Evirgen adaylığını açıkladı


Bu yazı toplam 10543 kez okundu.
25 Aralık 2009 Cuma - 09:41
Editör

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Hakan Evirgen, 27 Aralık tarihinde yapılacak olan CHP Merkez İlçe Başkanlığı kongresine adaylığını açıkladı.

CHP İl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında CHP Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan CHP Belediye Meclis Üyesi Hakan Evirgen’e çok sayıda partili de destek verdi.

CHP İl Başkanı Serdar Soydan yaptığı açıklamada, Eceabat’ta n başlayacak olan kongrelerin Gökçeada’da son bulacağını belirterek; “İl genelinde kongrelerimize başlıyoruz. Delege seçimlerimiz sorunsuz bir şekilde sona ermiştir. CHP’ye yakışan bir şekilde yarış olmuştur. 26 Aralık cumartesi günü Eceabat’tan başlayacak olan kongrelerimiz 18 Ocak’ta Gökçeada kongresiyle son bulacaktır. Daha sonra il kongresini gerçekleştireceğiz. Kongrelerdeki amacımız partimizi daha dinamik hale getirmektir. Kongrelerden çıkacak sonuçlarla CHP’yi iktidara yürüyen bir parti haline getireceğiz. Amacımız 7 yıllık AKP döneminde bozulan kardeşliğimizi, ulusal bütünlüğümüzü ve birliğimizi tekrar tamir etmektir” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkan adayı Av. Hakan Evirgen ise, 27 Aralık 2009 tarihinde yapılacak olan CHP Merkez İlçe Başkanlığı kongresine aday olduğunu söyledi. Evirgen konuşmasının devamında AK Parti iktidarını eleştirdi. Türkiye’yi kurtaracak olan partinin CHP olduğunu dile getiren Evirgen; “Yaşadığımız bu zor günlerde, ülkemizin umudunu artıracak, geleceğe olan güvenimizi daha yükseltecek değerlendirmeler yapmak olanağı ortadan kalkmıştır. Bu tablo hepimizi yüreğimizden yaralıyor. Bu süreçte Türkiye kendisinden korkar, kaygı duyar, insanlarına güvenemez, kendi devletine güvenemez bir konuma doğru hızla sürükleniyor. Bunun altında Türkiye´yi bir süreden beri fevkalede sorumsuz, yanlış bir tercihle, tehlikeli istikamete sokmuş olan bu iktidarın anlayışı yatmaktadır. Yanlış bu iktidarın yanlışıdır ve ortadan kaldırılması gereken de bu iktidardır. Bu karanlık ve kötü gidişe milletin iradesiyle sandıkta son vereceğiz. Türkiye hiçbir etnik ayrımcılık yapmayan, özlediğimiz CHP anlayışını iktidara taşıyacaktır. Türkiye´yi kurtaracak olan da bu anlayıştır” dedi.

Evirgen şu şekilde konuştu: “CHP tüm bunların üstesinden gelecektir. İşte bu anlayış ve sorumluluk duygusu içerisinde parti içindeki farklı yaklaşımları, değerlendirmeleri de dikkate alarak geçmişte yaşanan parti içindeki kırgınlıkları, kızgınlıkları bir tarafa bırakarak, hoşgörüyü egemen kılan bir yaklaşımla tüm üyelerimizle birlikte hep beraber, sivil toplum kuruluşlarının da değerlendirmelerini dikkate alarak, iktidar olmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu sorumluk CHP’li olmanın getirdiği tarihsel bir sorumluluktur. Bu anlayış içersinde 27.12.2009 günü yapılacak olan Merkez İlçe Seçimlerinde ilçe başkanlığına aday olduğumu ifade ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından partililer, adaylığını açıklayan Evirgen’e destek verdiler.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları