Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Ellerde terleme sorununa son!


Bu yazı toplam 11373 kez okundu.
26 Ağustos 2010 Perşembe - 12:00
Editör

Aşırı terlemeden şikâyet eden hastalara yönelik olarak az sayıda hastanede yapılan sinir uçlarını kesme ameliyatı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi´nde de başarılı bir şekilde uygulandı.

Göğüs cerrahisi doktorlarından Prof. Dr. Cemal Özçelik ve Yrd. Doç. Dr.Timuçin Alar´ın, parmak uçlarına çok hassas bir şekilde yaptığkları ameliyattan sonra ellerdeki terleme ortadan kalkıyor. Bu tür ameliyatların uzman bir ekip tarafından yapılması gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Alar, ´´Hiperhidrozis, özellikle ellerde olduğunda hastanın sosyal hayatını ciddi olarak etkilemektedir. Ellerindeki aşırı terleme yüzünden insanlarla tokalaşamamakta, bilgisayar klavyesi kullanamamakta, yazı yazamamaktadırlar.

Görüntüleme yöntemi eşliğinde yaklaşık 1,5 cm.´lik bir kesiyle yaptığımız ameliyatla aynı seansta her iki elin terlemesini de sonlandırabiliyoruz. Tek bir kesiden yapabildiğimiz için özellikle bayan hastalarımızda ameliyat izine bağlı görüntü bozukluğu olmamaktadır. Hasta, ameliyattan bir gün sonra taburcu ediliyor.´´ dedi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları