Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

ERTAN, Yeniceliler Myo’da Ki Topluklar’a Önem Vermelidir


Bu yazı toplam 8319 kez okundu.
29 Aralık 2010 Çarşamba - 17:33
Editör
Yenice Meslek Yüksekokulu’nda iki dönem başkanlık yapan Ercan Ertan, Yenice Halkından topluluklara destek istedi.
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu’nda bir dönem Kültür ve Sanat Topluluğu ve bir dönemde Genç Girişimciler Topluluğu Başkanlığı yapmış olan eski Başkan Ertan, Yüksekokulda topluluklara Yenice olarak daha çok destekte bulunmalı ve onlarla daha iç içe olmalısı gerektiğini belirtti ve devam etti;
“Üniversitede ki topluluklar hem okula hem de o ilçeye yön veren büyük etkenlerdir. Bugün toplulukların yaptıkları faaliyetler ile hem okulumuzun hem de ilçemizin dışarıda reklâmı yapılmaktadır.
Aynı zamanda bu topluluklar sayesinde öğrenci arkadaşlarımız derslerin dışında kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme fırsatı yakalamaktadır. Bizlerde Yenice halkı olarak bu topluluklarımızı hem maddi olarak hem de yol gösterici olarak her zaman desteklerimizi küçükte olsa vermeliyiz.
2010 itibariyle okulumuzda Kültür ve Sanat Topluluğu, Genç Girişimciler Topluluğu ve Lider Öğrenciler Topluluğu bulunmaktadır. Bu üç topluluğumuzda okulumuzda öğrenim gören tüm öğrencilere sosyal aktiviteler yaparak hitap etmektedir. Son bir iki yıldır bu topluluklarımızın faaliyetlerinin çok yavaşladığını ve gerileme olduğunu açıkça söyleyebiliriz ancak bu orada bulunan öğrenci arkadaşlarımızın yetersizliğinden değil tamamen Yenice’den beklentileri karşılayacak destekleri alamamasından dolayı yaşanan bir problemdir.
O yüzdendir ki daha güzel, aktif, sosyal ve daha stressiz bir Yenice istiyorsak Yüksekokulumuza daha fazla sahip çıkalım ve orada yapılan tüm sosyal faaliyetlere daha çok katkıda bulunalım.”

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları