Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Deve Havut Şenliği düzenledi


Bu yazı toplam 10250 kez okundu.
23 Kasım 2010 Salı - 12:33
Editör

Çanakkale’nin Çan ilçesinde belediye tarafından deve havut şenliği ve hayrı düzenlendi.

Şenlik okunan Kuran-ı Kerim ve Mevlit-i Şerif ile başladı. Günün anlam ve önemine uygun söylenen türküler de şenliğe renk kattı. Deve Havut Şenliğinde bir konuşma yapan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, deve güreşlerinin ilçeye kazandırdığı sosyal ve ekonomik katkısından bahsederek, “Deve ve deve güreşleri halkımızın vazgeçilmez bir geleneği. 13 Mart 2011 tarihinde Çan’da düzenlenecek olan 8.Geleneksel Deve güreşlerine tüm güreş severleri davet ediyoruz. Çan Belediyesi olarak bu geleneği devam ettireceğiz” dedi.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen de yaptığı konuşmada ilçede gerçekleştirilen kültürel faaliyetlerin önemine değinerek, “Halkımızın geleneksel kültürüne sahip çıkmasını her zaman desteklemekteyiz“ dedi. Konuşmaların ardından şenliğe katılanlara, hazırlanan bulgur pilavı ve ayran ikramı yapıldı. Pilav ikramının ardından kapalı pazaryerinin yanında bulunan alanda gösteri mahiyetinde kısa süre ile deve güreşi yapılarak “Çan Deve Güreşi Sezonu” açılmış oldu.

Etkinliğe Çan Kaymakamı Hasan Gözen ve Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ile Çan Belediyesi meclis üyeleri ve deve güreş severlerden oluşan topluluk katıldı.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları