Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Çanakkaleliler şehitlik bölgesinin Ankara´dan yönetilmesine karşı çıkıyor


Bu yazı toplam 9504 kez okundu.
10 Aralık 2009 Perşembe - 13:39
Editör

Çanakkaleliler şehitlik bölgesinin Ankara´dan yönetilmesine karşı çıkıyor

Çanakkale Sanayiciler ve İşadamları Derneği (ÇASİAD), turizmcilerle yerel yöneticileri bir araya getirerek, şehitliklerde yaşanan problemler ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı´nın Ankara´dan yönetimine, Çanakkaleli işadamları ve yerel yöneticilerden eleştiri geldi. Toplantıda, yarımadanın yerelden yönetimi istenirken 6 maddelik çözüm önerisi listesi sunuldu.

Açılış konuşmasını yapan ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yalman, Milli Park´taki uygulamalarla ilgili sıkıntılar yaşandığını söyledi. Bunları ortak bir platforma taşıyarak şehrin ekonomisine katkı sağlamak istediklerini belirten Yalman, "Çanakkale için çok önemli olan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı´na yapılan yatırımların ardından burası, herkesin ilgisini çeken ve ziyaret edilmesi gereken bir yer konumuna gelmiştir. Amacımız, şehrimize hem ekonomik hem de sosyal anlamda bir şeyler kazandırmaktır." dedi. Toplantı sonunda, bölgedeki problemlerin giderilmesi için şu önerilerde bulunuldu: "Halk bürokrasiden huzursuz, bu durum giderilmeli. İhalelere Çanakkale´den katılım sağlanmalı. İhaleye girenler, işyerini çalıştırmak yerine kiralamadan para kazanmayı düşünüyor, bu mesele halledilmeli. Çok başlı yönetim sıkıntıya sebep oluyor, düzenleme yapılmalı. Bölge, Kültür ve Turizm Bakanlığı´na verilmeli. Bölgenin yönetimi için yerelde kurul oluşturulmalı."

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları