Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Çanakkale´de Domuz Gribi


Bu yazı toplam 8650 kez okundu.
4 Aralık 2009 Cuma - 10:13
Editör

Güney, H1N1 virüsünün soğukların bastırmasıyla birlikte daha etkili görüleceğini belirterek özellikle risk grubunda bulunanların aşılarının yapılması gerekliliğini savundu ve bir de uyarılarda bulundu “Bu işin şakası yok.

Henüz ölüm vakamız yok ama bu olmayacak anlamına da gelmez”

Çanakkale Sağlık İl Müdürü Uz. Dr. İlhan Güney, domuz gribinin hafife alınmaması gerektiğini birkez daha hatırlattı. Kurban Bayramı süresince okulların ve işyerlerinin kapalı bulunmasından dolayı Çanakkale’de domuz gribi vakalarında artış yada azalma olup olmadığı yönündeki soruları yanıtlayan Güney , sayısal oranın ancak zaman süreci sonrası kamuoyu ile paylaşılabileceğini söyledi.

Halen Çanakkale’de bir kişinin domuz gribinden dolayı ağır hasta olarak kontrol altında tutulduğunu  söyleyen Sağlık İl Müdürü Uz. Dr. İlhan Güney, Çanakkale’de domuz gribi vakalarının görüldüğünü ancak bunların tedavi edilip hastanelerden taburcu edildiği için toplumun virüs konusunda eskisi kadar hassasiyet göstermediğine dikkati çekti. Güney, özellikle yaşlılar ve çocuklarla ilgili koruyucu aşı konusunda ailelerin hassasiyet göstermesini de istedi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları