Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Çanakkale ve İlçelerinde Vukuat Bülteni


Bu yazı toplam 11899 kez okundu.
12 Nisan 2011 Salı - 13:10
Ercan Ertan

 

T.C.

ÇANAKKALE VALİLİĞİ

İl Emniyet Müdürlüğü

 

Sayı         : B.05.1.EGM.4.17.31827-(11326)                                                                                                                                11.04.2011 Konu          : Vukuat Bülteni

 

 

 

 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜNE

 

                 İlimiz ve İlçelerimiz Polis sorumluluk bölgelerinde 11 Nisan 2011 tarihinde intikal eden olaylar, trafik icraatları ve diğer icraatlar aşağıya çıkarılmıştır.

İL MERKEZİ                                   :

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ     :

SUÇUN NEV’İ

YAĞMA (GASP)

SUÇUN SAYISI

1217

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. SARIÇAY CAD. ÜZERİ

SUÇUN TARİH/SAATİ

09.04.2011 GÜNÜ SAAT: 18.00

MÜŞTEKİ

Barış ÇOLAK

ŞÜPHELİ

Salih ERDAŞ

                Barış ÇOLAK, Sarıçay Caddesi üzerinde yürüdüğü sırada, daha önceden görmediği asker tıraşlı bir şahsın yanına yaklaşarak, belinde bulunan kurusıkı tabancayı rızası olmaksızın çekip aldığını ve kendisini çay bahçesine götürdüğünü, Uzman Çavuş olduğunu söyleyip, Karakola götürmemek için kolunda bulunan Lacoste marka saati de istediğini ve aldığını, daha sonra yanından ayrılan şahsın karşıdan gelen iki erkek şahısla görüştüğünü, şahıs gittikten sonra iki erkek şahsa kiminle konuştuklarını sorduğunda, şahsın isminin Salih ERDAŞ olduğunu öğrenerek şikayette bulunduğunu beyan etmiş, Emniyet Müdürlüğünde kendisine gösterilen suçlular albümünden şahsı kesin olarak teşhis etmiş, senelik izinde olduğu tespit edilen ve yakalanan Salih ERDAŞ asker olduğu için Merkez Komutanlığına teslim edilmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KASTEN ADAM ÖLDÜRME

SUÇUN SAYISI

1218

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞA MAH. OPERATÖR AZİZ BEY SOKAK NO: 1

SUÇUN TARİH/SAATİ

09.04.2011 GÜNÜ SAAT: 00.35

MAKTÜL

Bilal Hamdi ÖZEMRE

MÜŞTEKİ

1959 doğ. Ali ÖZEMRE, Bedriye ÖZBİLGİ

ŞÜPHELİ

Mehmet İhsan ÖZEMRE

                11.04.2011 günü Polis Merkezine gelen Mehmet İhsan ÖZEMRE, eşi ile problemleri olduğu için ayrı yaşmaya başladığını, birçok rahatsızlığından dolayı kendisi gibi yalnız yaşayan babasının amcaoğlu Bilal Hamdi ÖZEMRE ile birlikte kalmaya başladığını, çok acı çektiğini söyleyen Bilal Hamdi ÖZEMRE’ nin intihar etmek, acısız ölmek istediğini söylediğini ve kendisine karşılıksız olarak 2.500-TL para verdiğini, bunun üzerine 09.04.2011 günü saat: 00.35 sıralarında Bilal Hamdi ÖZEMRE uyuduğu sırada, acısız ölüm isteğini yerine getirmek için av tüfeği ile başına bir el ateş edip öldürdüğünü beyan etmiş, görevliler tarafından olay yerine gidilerek kontrol edildiğinde şahsın eks olduğu tespit edilmiş, maktulün kardeşleri Ali ÖZEMRE ve Bedriye ÖZBİLGİ şüpheliden şikayetçi olmuş, ifadesi alınan Mehmet İhsan ÖZEMRE sevk edildiği Adli Mercilerce TUTUKLANMIŞTIR.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK (KÖPEK)

SUÇUN SAYISI

1219

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. BESTEKÂR CAD. AYDINKENT SİTESİ A1 BLOK

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 07.50

MÜŞTEKİ

Mehmet ÖNER

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Mehmet ÖNER, Aydınkent Sitesinin bahçe duvarı dış kısmında bulunan, kapısı kitli tel kafes içersindeki İngiliz Seteri cinsi köpeğine ait iki adet 48 günlük yavru köpeklerinin kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından çalınmış olduğunu, kafes kapısındaki asma kilidin yerinde olduğunu ve herhangi zarar ziyanın olmadığını, köpeklerinin nasıl çalındığını bilmediğini, yaklaşık 2.000-TL maddi zararının olduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

EVDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

1222

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. CEVİZ SOKAK 44/2

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 15.30

MÜŞTEKİ

İbrahim KARAMAN

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            İbrahim KARAMAN, kendisinin evde bulunmadığı bir sırada, ikametinin kitli olmayan balkon kapısından içeri giren kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce; yatak odasında bulunan 22 ayar altın bilezik, 5 adet çeyrek altın, 3 adet altın yüzük, 3 adet kolyenin çalınmış olduğu beyanla şikayetçi olmuş, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.  

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

1223

SUÇUN YERİ

NAMIK KEMAL MAH. KAYNAK 2 CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 16.30

MÜŞTEKİ

Menduh KUTLUAY

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Menduh KUTLUAY, ikametinin önüne park ettiği adına kayıtlı 17 FT 992 plakalı aracına, kimliği belirsiz kişinin kullandığı araç ile sağ arka cam üst kısmından başlayarak ön tarafa kadar çizik oluşturmak suretiyle sağ dikiz aynasının kırılarak zarar verilmiş olduğunu beyanla şikayette bulunmuş, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.  

 

 

 

 

./..

 

 

-2-

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK (MOTOSİKLET)

SUÇUN SAYISI

1226

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. 100. YIL CAD. YÜZÜNCÜ YIL APT.

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 20.00 İLE 23.30 SIRALARI

MÜŞTEKİ

Eda TURAN

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Eda TURAN, vefat eden babasından kalma 17 HA 674 plakalı motosikletin varislerinden olduğunu ve 100. Yıl Cad. 100. Yıl Apartmanında ikamet eden bir yakınının oturduğu binanın önüne ön tekerleğinden kilitleyerek bıraktığı motosikletin çalınmış olduğunu, 300.-TL maddi değeri olan motosikletin, daha çok manevi değerinin olduğunu, bu nedenle motosikleti çalan kimliği belirsiz kişi yada kişilerden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

GENEL GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE DÜŞÜRMEK (YANGIN)

SUÇUN SAYISI

1228

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. YAŞAR YOPAN SOKAK NO: 20

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 23.30 SIRALARI

MÜŞTEKİ

Alaaddin AKIN

ŞÜPHELİ

Özgür TOPÇUOĞLU

            Belirtilen adreste 3 katlı metruk binanın yandığı yönünde yapılan ihbar neticesinde olay yerine intikal eden itfaiye görevlileri tarafından söndürülen, kullanılmayan ahşap binanın Alaaddin AKIN’ a ait olduğu tespit edilmiş, cevreden yapılan araştırmada binaya madde bağımlısı Özgür TOPÇUOĞLU’ nun girdiği, bilgi almaları yapılan H.C ve Ş.C’ in beyanlarından anlaşılmış, bali çektiği için ikametinde yarı baygın vaziyette yatan Özgür TOPÇUOĞLU yakalanarak 12.04.2011 günü C.Savcısına mevcutlu gönderilmek üzere gözaltına alınmıştır.

 

 

İL MERKEZİ EK VUKUATLARI:

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇ NO: 1196 AÇIKTAN HIRSIZLIK (MOTOSİKLET)

            1967 doğ. Ali SELÇUK’ a ait olan ve 09.04.2011 günü çalınan 17 FL 598 plakalı motosiklet 11.04.2011 günü Barbaros Mah. Reşat Tabak Cad. Sarıçay içersinde motor bloğu ön ve arka farları alınmış, kadrosu ezik vaziyette bulunarak müştekiye teslim edilmiş, olayı gerçekleştiren kişi yada kişilerin yakalanması için tahkikat devam etmektedir.

 

İCRAATLAR: Haklarında yakalama emri bulunan M.Ö, S.Y ve F.A, isimli toplam (3) şahıs 11 Nisan 2011 tarihinde İl Emniyet Müdürlüğümüzce yakalanmışlardır.

 

 

İ L Ç E L E R                                            :

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK (MOTOSİKLET)

SUÇUN SAYISI

338

SUÇUN YERİ

HAMDİBEY MAH. İNÖNÜ CAD. NO: 16/6

SUÇUN TARİH/SAATİ

10.04.2011 GÜNÜ SAAT: 23.50

MÜŞTEKİ

Süleyman GERGİN

FİRARİ ŞÜPHELİ

İsmail ŞEFLEK

            Süleyman GERGİN, ikametinin önüne kilitlemeden park ettiği 17 KD 691 plakalı Motoran marka 2007 model mavi renkli motosikleti İsmail ŞEFLEK tarafından çalındığı tespit edilerek, terk edilmiş vaziyete bulunmuş ve müştekiye teslim edilmiş, firarinin yakalanması için tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK

SUÇUN SAYISI

339

SUÇUN YERİ

SAKARYA MAH. KÜÇÜK KÖPRÜ CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 10.00

DAVACI

K.H.

ŞÜPHELİ

Necmettin FIÇICI

            Belediyenin yaptığı yol çalışmalarını engelleyecek şekilde otoyu yol üzerine park eden Necmettin FIÇICI’ nın kullandığı 34 BV 4165 plakalı oto ile ilgili motor ve şase numaralarından yapılan araştırmada; Sibel ÇELİK adına kayıtlı 34 DM 9743 plakalı 2010 model Hundai Getz marka otoya ait olduğu ve 14.03.2011 günü İstanbul İlinden çalıntı olduğu tespit edilerek otoyu kullanan ve İstanbul İlinden Tarık ÇAĞLAYAN’ dan kiraladığını beyan eden Necmettin FIÇICI yakalanmış alınan ifadesi sonrası sevk edildiği C.Savcılığınca SALIVERİLMİŞ, oto yediemin otoparkına teslim edilmiştir.

SUÇUN NEV’İ

YANGIN (DEPO)

SUÇUN SAYISI

340

SUÇUN YERİ

İSTİKLAL MAH. İSTİKLAL CAD. NO: 108

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 18.20

DAVACI

K.H.

MÜŞTEKİ

Zeynep ARABACI- Ramazan BAŞAR

            İşletmeciliğini Ramazan BAŞAR’ ın yaptığı bir milyoncu olarak tabir edilen işyerinin arka tarafındaki iade edilecek malların bulunduğu depoda bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesi sonrası söndürülmüş, panik atak rahatsızlığı olan işyeri çalışanı Zeynep ARABACI, baygın vaziyette bulunarak tedavi ettirilmiş, işyeri sahibi Ramazan BAŞAR yaklaşık 5.000 TL maddi zararının olduğunu beyanla kimseden şikayetçi olmamış, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.  

 

 

 

 

 

./..

 

 

-3-

 

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA, TEHDİT VE HAKARET (H.T YOK) 

SUÇUN SAYISI

198

SUÇUN YERİ

KARŞIYAKA MAH. AVCILAR KULÜBÜ KARŞISI

SUÇUN TARİH/SAATİ

10.04.2011 GÜNÜ SAAT: 23.30

MÜŞTEKİ/ŞÜPHELİ

Yakup KEÇİCİ

ŞÜPHELİ/MÜŞTEKİ

Recep İNAL- Emin EREN-, Savaş YALMAN

            Yapılan ihbar neticesi ön ve arka plakaları sökük vaziyetteki 17 YL 466 plakalı eski model renault marka oto Avcılar Klübü önünde park halindeki görülerek, içersinde bulunan Recep İNAL’ ın alkollü olduğu, şahsın arka koltuk üzerine bıraktığı 1 adet süperpoze Çiftsan marka, fişek yatağında iki adet dolu fişek olan av tüfeği ile poşet içersindeki toplam 23 adet çeşitli markalardaki dolu av tüfeği fişeği elde edilmiş, yakalanan Recep İNAL’ ın arkadaşları olan Emin EREN ve Savaş YALMAN ile birlikte oto içersinde alkollü vaziyette yüksek sesle müzik dinleme meselesinden dolayı büfe işleten ve büfede bulunan müşterileri rahatsız ettiği için tartıştığı Yakup KEÇECİ ile karşılıklı birbirlerini tehdit, hakaret ve darp ettikleri tespit edilmiş ve alınan ifadeleri sonrası C.Savcısının talimatı ile SALIVERİLMİŞLER, olayla ilgili Sedat ÇEVİK ve Ergün MÜNAR’ ın bilgi almaları yapılmıştır.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA (H.T YOK)

SUÇUN SAYISI

146

SUÇUN YERİ

ALAADDİN MAN. NEZİH ÇAY BAHÇESİ YANI

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 03.05

MÜŞTEKİ

Rahim DİKEN

ŞÜPHELİ

Ahmet ALTINTEPE –Fikret SABANCI

            Rahim DİKEN, Çay Bahçesinde birlikte alkol aldıkları arkadaşları Ahmet ALTINTEPE ve Fikret SABANCI ile kendisinden sigara isteme meselesinden dolayı tartıştıklarını, Fikret SABANCI’ nın yüzüne yumrukla vurduğunu, Ahmet ALTINTEPE’ nin de bacağına tekme atması sorucu yere düştüğünü, her iki şahıs gelerek kendisini tekme tokat darp ettiklerini beyanla şikayetçi olmuş, yakalanan şahıslar alınan ifadeleri sonrası C.Savcısının talimatı ile SALIVERİLMİŞLERDİR.

SUÇUN NEV’İ

EVDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

147

SUÇUN YERİ

GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MAH. TRUVA 1. CAD. 15/1

SUÇUN TARİH/SAATİ

09.04.2011 GÜNÜ SAAT: 01.00 İLE 05.00

MÜŞTEKİ

İsmail TURGAY

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            İsmail TURGAY, ikametine mutfak penceresinden giren kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, pantolonunun cebindeki içersinde nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, çeşitli bankalara ait bankamatik kartları ve 140 TL para olan cüzdanı çalındığını beyanla şikayetçi olmuş, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.  

SUÇUN NEV’İ

EVDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

148

SUÇUN YERİ

GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MAH. PETEK EVLERİ 2 ARALIK CAD. NO: 9

SUÇUN TARİH/SAATİ

09.04.2011 GÜNÜ SAAT: 01.00 İLE 05.00

MÜŞTEKİ

Emine Sena YANAN

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Emine Sena YANAN, dubleks olan evinin üst katında uyudukları sırada alt kat mutfak penceresinden içeri giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, alt kattaki odaları karıştırarak 250 TL para, safir gümüş işlemeli kolye ucu, gümüş zincir, yüzük, bir çift küpe, gümüş işlemeli yüzük ve Sunny marka dijital fotoğraf makinesinin çalınmış olduğunu beyanla şikayetçi olmuş, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.  

BOZCAADA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT VE HAKARET 

SUÇUN SAYISI

05

SUÇUN YERİ

BOZCAADA MERKEZ

SUÇUN TARİH/SAATİ

09.04.2011 GÜNÜ SAAT: 20.10

MÜŞTEKİ

Nezih SEZER

ŞÜPHELİ

Hüseyin DURMUŞ

           Nezih SEZER, işyerinde çalıştığı patronu Hüseyin DURMUŞ’ un kendisini işten çıkartmak için sözlü ve telefonla mesaj göndermek suretiyle tehdit ve hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi olmuş, Ferhat YARĞIN’ ın bilgi alması yapılmış, yakalanan Hüseyin DURMUŞ alınan ifadesi sonrası C.Savcısının talimatı ile salıverilmiştir.

GÖKÇEADA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

37

SUÇUN YERİ

CUMHURİYET MAH. NİLÜFER CAD. NO: 16

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.04.2011 GÜNÜ SAAT: 11.00

MÜŞTEKİ

Lokman ÖZELSAĞIROĞLU

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

           Lokman ÖZELSAĞIROĞLU, ikametinin önüne park ettiği 34 LA 138 plakalı Doblo marka aracının sol dikiz ayna camının yerinde olmadığını beyan ederek müracaatta bulunmuş, tahkikat devam etmektedir.

 

 

 

 

 

./..

 

 

-4-

 

İLÇE EK VUKUATLARI:

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇ NO: 100  İŞYERİNDEN HIRSIZLIK

            20.02.2011 günü İsmail TAN, belirtilen yerde bulunan marketinde eşinin bulunduğu sırada, tanımadığı 2 şahsın gelerek birisinin ekmek almak için eşini oyaladığı esnada, ikinci şahsın içeri girerek kasada bulunan 600 ile 800 TL arası parasını çaldığını kamera kayıtlarından gördüğünü beyan ettiği şahıslardan 1984 doğ. Resul AKSU, İzmir İlinde meydana gelen hırsızlık olayında yakalanmış müşteki Fatma TAN  kendisine gösterilen fotoğraftan Göksel ŞEKER’ i teşhis etmiş, tahkikat devam etmektedir.

 

11 NİSAN 2011 TARİHLİ TRAFİK İCRAATLARI VE MEYDANA GELEN OLAYLAR

TRAFİK İCRAATLARI

 

TRAFİK TES. VE DNT. ŞB. MD.

BÖLGE TRAFİK DNT. ŞB. MD.

TOPLAM

KONTROL EDİLEN

163

359

522

HATALI GÖRÜLEN

26

29

55

PARA CEZASI

2.886,00

5.023,00

7.909,00

MEN

4

9

13

 

 

 

        Bilgilerinize arz ederim

12.04.2011

Br. Me.

İ.KILIÇ

 

 

 

12.04.2011

Şb. Md. V.

G.BAL 

 

 

 

12.04.2011

Emn. Md. Yrd

Y.MANİSAR

 

 
 

Ali Ekber BEKTAŞ

İl Emniyet Müdürü

 

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları