Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Çan-Çanakkale Yolunda Sona Doğru


Bu yazı toplam 9562 kez okundu.
19 Aralık 2009 Cumartesi - 22:46
Editör

Çan-Çanakkale karayolu hedeflenenden bir yıl önce bitirilecektir.

Bilindiği üzere Çan’dan Çanakkale’ye gitmek birçok hemşerimiz için büyük bir sıkıntı idi. Bu yüzden geçmiş iktidarlarca söz verilmesine rağmen ne yazık ki gerekli ödenekler ayrılmamış ve vatandaşlarımız yıllarca bu yollarda sıkıntı çekmişlerdi.

Yapımı 1997 yılında başlanan ve adeta yılan hikâyesine dönen bu yolun bir an önce bitirilmesi için AK PARTİ Milletvekilleri olarak hedeflenenden bir yıl öne çekilebilmesi çabalarının sonuç verdiğini müjdelemek istiyoruz.

Daha önce Ahlatlıburun-Şerbetli-Etili sapağı arasındaki yolun da asfaltlama çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak, Etili sapağına kadar gelecek olup,2011 yılı sonuna kadar tamamlayıp bu yolu yeni hali ile ulaşıma açmayı planlamıştık. AK PARTİ Milletvekilleri olarak Sayın Bakanımızla da görüşüp Bayındırlık ve İskân Bakanlığı´ndan gerekli ödeneğin çıkarılarak, yolun önümüzdeki yıl tamamen bitirilmesini hedefliyoruz

2009 yılı ödeneği 2.300.000 TL olan Çan-Çanakkale yoluna proje başlangıcından bugüne kadar 36.473.759 TL harcama yapılmıştır. Ayrılan ödeneklerle 62 km uzunluğundaki yolun önemli bir kısmı tamamlanmıştır. Çan tarafında Çan-Çanakkale yolunun termik santrale kadar olan yol ayrımında yer alan yaklaşık 6 km’lik yol ile Çanakkale’den Dört yola kadar olan 6 km’lik kısmın 2010 yılının haziranına kadar tamlamayı planlıyoruz. Bahse konu olan yaklaşık 12 km’lik yolun toprak işi bitmiş olup trafige açıktır. Çanakkale kısmında yer alan 6 km’lik yolun kamulaştırma işleri tamamlandığı takdirde Çanakkale –Dörtyol arası kısa sürede tamamlanarak 62 km’lik Çan -Çanakkale yolu AK PARTİ İKTİDARI döneminde tamamlanmış olacaktır.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları