Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

ÇANAKKALE CHP´DE ÖN SEÇİM SONUÇLARI BELLİ OLDU


Bu yazı toplam 12941 kez okundu.
3 Nisan 2011 Pazar - 21:13
Ercan Ertan

Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) milletvekili adaylarını belirlemek amacıyla içlerinde Çanakkale´nin de bulunduğu 29 ilde gerçekleştirdiği ön seçim oylaması sona ererken, Çanakkale’deki sıralamada ilk sırayı Çan’ın Eski Belediye Başkanı Ali Sarıbaş aldı.
Çanakkale´de, il merkezi ile birlikte ilçelerde 10 bine yakın üye oy kullanmak için sabah erken saatlerden itibaren sandık başına gitti. 33 sandıkta oy kullanan üyeler milletvekili aday adaylarından ilk 4’ünü sıralamaya yazdı. Saat 17.00’de il merkezi ile ilçelerde oy kullanma işleminin sona ermesiyle sayım işlemine geçildi. İl Seçim Kurulu gözetimindeki gerçekleştirilen oylama işlemlerinin ardından yapılan sayım sonunda ise milletvekili aday adayı olan İsmail Özay, Ali Sarıbaş, Mustafa Serdar Soydan, Mustafa Ege, Şükrü Kemerli, Fikriye Kızılkeçi, Ahmet Küçük, Bülent Öz, Altan Tuna, Hüseyin Acar, İsmail Aga, Nurşen Albayrak, Turgut Çamer, Cengiz Demirel ve Emin Doğan ilk 4 sıraya girmek için çaba sarfetti. Yapılan sayımda Çan Eski Belediye Başkanı Ali Sarıbaş 3785 oy alarak ilk sırada yer alırken, eski CHP İl Başkanı Mustafa Serdar Soydan 2545 oy ile ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada ise Bülent Öz 2501 oyla yer alırken, halen Çanakkale milletvekilliği görevine devam eden Ahmet Küçük ise 2287 oy ile dördüncü sırada yer aldı.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşYorumlar

  • Selim DİKEL

    2011-04-07 20:57:36

    İSTANBUL'dan DOSTÇA MERHABA, Biga, Yenice ve Çan’da uzun yıllar yaşamış Çanakkale’li bir yurttaş olarak; Sayın Ali SARIBAŞ'ın Milletvekili adaylığını sevinç ve mutlulukla karşıladığımı belirtmek istiyorum. Çan'da bulunduğum yıllarda, Tüm Maliye-Sen Çan Temsilcisi ve Çanakkale Şube Başkanı olarak görev yaptığım süreçte; Sendikal mücadelemizde sağladığı büyük katkılar ve samimi destekleri nedeni ile başta şahsım olmak üzere, Çanakkale'li tüm kamu emekçilerinin Sayın Ali SARIBAŞ’a vefa borcu olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, Aday Adaylığı ile başlayan süreci, Ön Seçim zaferi ile taçlandırmış olması dolayısıyla da kendisini içtenlikle kutluyorum; yeni politik yaşamında sonsuz ve büyük başarılar diliyorum. YENİCE’li – ÇAN’lı – BİGA’lı - BAYRAMİÇ'li - AYVACIK'lı - EZİNE'li - ECEABAT'lı - GELİBOLU'lu - LAPSEKİ'li - GÖKÇEADA'lı - BOZCAADA'lı ve ÇANAKKALE'li TÜM EMEKÇİLER; KADINLAR, GENÇLER, EMEKLİ YURTTAŞLAR; İŞÇİLER, KÖYLÜLER, KÜÇÜK ESNAF VE SANATKARLAR; İLERİCİLER VE YURTSEVERLER; HAYDİ GÖREV BAŞINA...!!! Dostça Selamlarımla. Selim DİKEL - İstanbul Tüm Maliye-Sen Ç.Kale Eski Şube Başkanı ve KESK Kurucu Üyesi

Sende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları