Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Biga ÇOMÜ´de Meme Kanseri Erken Teşhis Konferansı


Bu yazı toplam 10989 kez okundu.
18 Aralık 2009 Cuma - 17:10
Editör

ÖZEL BİGA CAN HASTANESİ GENEL CERRAHİ UZMANI OP.DR.BARIŞ ZAMANDAR ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ÜYELERİNE MEME HASTALIKLARINI ANLATARAK;

“Henüz meme kanserini kesin önleyen bir yöntem yoktur. Günümüzde bilinen tek yöntem, ERKEN TANIDIR. Erken tanı sayesinde, meme kanserinin getirdiği sorunlar büyük oranda çözülebilmektedir. Bu sayede hastalığın toplumda yaptığı hasar en aza indirilebilir, yaşam süresi ve kalitesi önemli ölçüde arttırılabilir.

Erken teşhis için bilinen en iyi ve etkili çözüm, kadınların risk durumlarına göre belirlenmiş olan muayene ve tetkiklerin uygulamasıdır,dedi.”

Konferans sonrası katılımcıların sorularını tek tek yanıtlayan Zamandar ; ÇOMÜ Dekanı ve diğer öğretim üyeleriyle ,öğrenci ve bayan personelin yoğun ilgisinin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti
6 aylık sürede Biga Can hastanesi genel cerrahi-MEME polikliniğine 1800 kadar hastanın başvurduğunu belirten op.dr.Barış Zamandar,bölgede DİGİTAL MAMEOGRAFİ ve gelişmiş tekniklerle erken teşhis ve tedavide öncü olduklarının altını çizerek;bu sürede 150 den fazla meme ameliyatı gerçekleştirdiklerini ekledi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları