Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Belediyeden Anlamlı Ziyaretler


Bu yazı toplam 10473 kez okundu.
7 Aralık 2010 Salı - 00:50
Editör

Dünya Engelliler Gününde Belediyemizden Anlamlı Ziyaret

Yenice Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde ilçe merkezinde bulunan engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Veysel Acar, ´Engelli vatandaşlarımızın toplumda yaşadıkları her türlü sıkıntı sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur´ dedi.

Acar, “Bugün, hepimizin birer adayı olduğu engellilerimizin, günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukların farkında olabilmemiz ve yaşamlarını kolaylaştırıcı imkanları yeniden ele almak üzere düzenlenen 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü´nü kutluyoruz. İnsanların engelli olmaları doğumla birlikte olabileceği gibi, sonradan yaşadıkları çeşitli olayların bir sonucu olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımını kolaylaştırıcı tedbirler alınmalı, engellilere hizmet veren kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir.´ diye konuştu.

Dünya Engelliler Günü kapsamında Belediyemiz adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Berna Özen ile Yazı işleri Müdürü Hasan Avcı İlçemiz merkezindeki engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Ziyaretlerde engellilere Karanfil ile birlikte gıda yardımında bulunuldu.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları