Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Belediye Başkanımız Basın Açıklaması


Bu yazı toplam 7659 kez okundu.
10 Mart 2014 Pazartesi - 19:35
Editör

Belediye Başkanımız Veysel Acar sosyay medya üzerinden hem Yenice Halkına hemende basın açıklaması yaptı. Bizlerde noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

Sevgili Dostlar, Saygıdeğer Hemşehrilerim;

Öncelikle 02 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Kazdağ Göknar Otel tanıtım gününe ve 08 Mart 2014 tarihinde organize ettiğimiz Dünya Kadınlar Günü programına göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim. Bu ilgi ve alaka beni çok onurlandırdı. Yüreğimdeki duyguları ifade edecek kelimeler bulmakta zorlanıyorum. Düzenlemiş olduğumuz bütün organizasyonlarda yanımızda olan siz sevgili dostlarıma tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygıdeğer Hemşehrilerim, yaklaşık bir aydır bu platformdan sizlere bana lütfetmiş olduğunuz 10 yıllık hizmet sürem boyunca gerçekleştirdiğim projeler hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Bu projeler yanında daha ifade edemediğim pek çok proje var. Örneğin, Biga Caddesi üzerinde bulunan umumi tuvaletleri yeniden projelendirerek, teknolojinin son imkanlarını kullanarak, yeni bir yapı inşa ettik. Yine Biga Caddesi üzerinde bulunan Kütüphane Binamızın olduğu eski binayı yıkarak, yerine İlçemize yakışır bir İş Merkezi oluşturarak, sizlerin hizmetine sunduk. Hizmet Aracı demek, daha çok hizmet demek anlayışıyla araç filomuzu genişlettik. İtfaiye Hizmet Binamızı modern bir şekilde inşa ettiğimiz kendi kompleks yerine taşıdık. Eski İtfaiye Binasının bulunduğu taşınmazı da ilgili yasa hükümlerince ihale etmek suretiyle satarak, Belediyemize önemli bir gelir sağladık. Elde edilen bu geliri de yine Yenicemiz için önemli olan Gıda Sanayi Fabrikasına ait taşınmaz, fabrika binası ve teçhizatlarını satın almada kullanarak İlçemiz için istihdam yaratmayı ve kültürel mirasımıza sahip çıkmayı hedefledik. Bu hizmetlerin yanında Belediyemize ait atıl durumda bulunan taşınmazları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına tahsis ederek, önemli yatırımların İlçemize yapılmasına öncülük ettik.

Bacasız fabrika olarak nitelendirilen İlçemiz Meslek Yüksek Okuluna anfi sıra alımı, yeni derslik oluşturulması, bahçe düzenlemesi gibi yardımlarda bulunduk. Tüm Okullarımızın bahçe düzenlemelerini yaptık. İlçemiz içerisindeki kimsesiz ve yardıma muhtaç durumdaki kardeşlerimizin barınmasını sağlayacak bir merkez oluşturarak onları yalnız bırakmadık.

Yenice Spor Kulübümüzün hep yanında olduk.

Kısacası sevgili dostlar hep gelecek için çalıştık. Kültürel dokuya zarar vermeden İlçemizi geliştirmek, istihdam sağlayarak, kalıcı ve nitelikli projeler üreterek hayata geçirmek için yine çalışacağız.

Bütün çabalarımız ve çalışmalarımız daha kültürel ve doğal yapısı bozulmamış modern bir YENİCE için.

Veysel Acar

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları