Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

Açılım Projesi masaya yatırıldı


Bu yazı toplam 9607 kez okundu.
21 Aralık 2009 Pazartesi - 17:15
Editör

Hükümet tarafından başlatılan Demokratik Açılım Projesi’ni görüşmek üzere AK Parti Lapseki ilçe teşkilatı toplantı gerçekleştirdi.

AK Parti Lapseki Teşkilatı tarafından düzenlenen “Danışma Meclis Toplantısı”nda, demokratik açılım süreci masaya yatırıldı. Lapseki Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantının Divan Başkanlığını eski İl Genel Meclis üyesi Recep Bulan yaparken, katip üyeler ise şu isimlerden oluştu: “Nadir Aslan, Nihat Gür, Okay Çokgünlü, Şadan Dilbaz.”

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Eyüp Yılmaz, demokratik açılım projesini görüşmek üzere toplandıklarını söyledi. Yılmaz yaptığı konuşmada, hükümetin başlattığı Demokratik Açılım Projesi’nin bazı kesimler tarafından baltalandığını söyledi. Yılmaz; “Demokratik açılımın bir ayağının Türkiye’de demokrasinin ve özgürlüklerin standartlarını geliştirmek diğer bir ayağı ise 25 yıldan beri devam eden terörü bitirmektir. Hepinizin bildiği gibi demokratik açılım bir devlet projesidir ve AK Parti hükümeti tarafından yürütülmektedir. Ancak hiç kimse hükümetimizden şapkadan tavşan çıkarmasını beklememelidir. Bu bir süreçtir ve bu süreç devam edecektir. Bu gün maalesef birileri tarafından kara bir propaganda yürütülmektedir. Amaç demokratik açılımı baltalamaktır. Bugün buraya gelen siz partileri ve konuşmacılara katımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından AK Parti Çanakkale İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Hüseyin Babacanoğlu, Kurucular Kurulu üyesi Fikret Esen, İl Yönetim Kurulu üyesi Ruçhan Özer de demokratik açılım süreciyle ilgili çalışmaları anlattılar. Programın sonunda ise soru cevap bölümü basına kapalı olarak devam etti. Toplantı AK Parti ilçe teşkilatı tarafından partililere dağıtılan ikram ile sona erdi.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları