Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

AYIŞIĞI KIZ YURDUNDAN ASSOS VE TRUVA GEZİSİ


Bu yazı toplam 9825 kez okundu.
20 Mayıs 2012 Pazar - 16:44
Ercan Ertan

Yenice özel Ayışığı Kız Öğrenci Yurdu tarafından kendi öğrencilerine Truva, Assos ve Körfez’de ki tarihi – turist yerlere gezi düzenlendi.

Yenice özel Ayışığı Kız Öğrenci Yurdu tarafından  üzenlenen gezide öğrenciler Çanakkale ve Balıkesir bölgesindeki tüm tarihi ve turistik yerleri gezme imkânı buldular. Yurt öğrencilerinden oluşan gezi ekibi programa Park Yeşil’de deniz kenarında açık büfe sabah kahvaltısı ile başladı. Kahvaltının ardından Truva Antik Kent’e geçen grup kazıları devam eden şehri ve Truva atını dolaştı.
            Truva Antik Şehrinin ardından, geziye Ayvacık ilçesinde devam edildi. Burada tarihi Assos(Behramkale), Assos –İskele, Apollo, Smıntheus Tapınağı, Roma Dönemi Köprüleri, Athena Tapınağı, Hüdavendigar Camii, Hüdavendigar, Köprüsü, Antik Tiyatro, Stoa, Agora, Şehir Duvarları, Nekropol ( Mezarlar)’u gezen öğrenciler ayrıca Behramkale köyü ve çarşısında dolaştılar.

Son olarak Akçay’a geçen grup Yorsan Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğinin ardından Cevahir Lunaparkı başta olmak üzere Akçay kordan eğlenceli vakit geçirdi.

Gezi boyunca bilgilenen ve eğlenen grup, gece geç saatlerde Yenice’ye döndü.

 

Geziyi düzenleyen Yurt İşletmecisi Gülcan Cengiz, “ Her yıl Çanakkale’mizin tarihi ve turistik yerlerini kendi bünyemizde kalan öğrencilerimize görme fırsatı yaratıyoruz. Yurdumuzda kalan her evladımızın Çanakkale gibi Şehitlik, Assos, Truva ve buna benzer birçok yere sahip olduğu memlekette, buraları görmeden gitmesini asla istemeyiz. O yüzden her yıl bu tür etkinliklerimizi düzenli olarak yapıyoruz.” Dedi.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları