Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

ATL, METEM Müdürlüğü Halka Açılıyor


Bu yazı toplam 10549 kez okundu.
5 Mayıs 2012 Cumartesi - 17:34
Ercan Ertan

ATL, METEM Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okulu toplum hizmetine açıyor. Okul eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerini, kütüphaneyi, bilişim teknolojisi sınıfını, çok amaçlı salonu, okul bahçesini velilerin ve mahallelinin hizmetine açıyor.

Okul Müdürü Mehmet BİRCAN Okulun öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi ve eğlenme, dinlenme aktivitelerine imkân veren, yaşayan güvenli alan haline dönüştürüleceğini söyledi.

Okulun sadece öğrencilere değil aynı zamanda okul çevresindeki mekânlarda yaşayan mahalleli yetişkinlere de hizmet vereceği, okul çevresindeki toplumla bütünleşen öğrenme merkezi, açık okul haline geleceğini belirten ATL, METEM Müdürü Mehmet BİRCAN, Proje kapsamında okul bahçesine bu yıl Orman İşletme Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü veliler ve öğrencilerin desteğiyle 327 ağaç fidanı dikildiğini, okulda isteğe bağlı meslek edindirme kursları, sanat ve hobi içerikli kurslar açılacağını, sosyal ve kültürel nitelikli toplantı ve faaliyetler, seminer ve konferanslar düzenleyeceklerini söyledi.

Bircan, okul çevresindeki bayanların günlerini okulun geniş, yemyeşil, çocukların güvenli bir şekilde oynayabildiği bahçesinde, çam ağaçlarının gölgesinde yapmaya başladıklarını, bundan mutluluk duyduklarını ve tüm komşularını okulun imkânlarından faydalanmaya davet ettiğini söyledi.

Resim Galerisi

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları