Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

AK Parti’de ilçe başkanı kim olacak?


Bu yazı toplam 10982 kez okundu.
11 Şubat 2010 Perşembe - 11:54
Editör

Çanakkale AK Parti Merkez İlçe Yönetiminin, Çanakkale’ye gelen Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan’ın yaptığı toplantının ardından görevden alınması şok etkisi yarattı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kemal Çağatay ve yönetim kurulu üyelerinin görevden alınması gündeme bomba gibi düşerken, ilçe yönetimine kimin atanacağı ise Çanakkale’de merak konusu oldu. Önümüzdeki günlerde AK Parti yöneticilerinin bir toplantı yaparak merkez ilçe yönetimini kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi. Siyasi kulislerde ise AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına atanacak kişinin parti içinde aktif rol alacak bir ismin olacağı konuşuluyor.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen merkez ilçe kongresinde Turgay Güleç’in listesi kazanmış, ardından da İlçe Başkanlığına seçilen Güleç çeşitli sebeplerden dolayı istifa ederek görevinden ayrılmıştı. Güleç’in istifasının ardından da yönetim kurulu kendi arasında toplanarak Kemal Çağatay’ı göreve getirerek kamuoyuna duyurmuştu.

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan’ın bir süre önce Çanakkale’ye yaptığı ziyaretin ardından şok bir şekilde Kemal Çağatay ve yönetim kurulunun görevden alınmasının ardından kimin başkanlık görevine getirileceği ise belirsizliğini koruyor. Siyasi kulisler, AK Parti içinde ilçe başkanının kim olacağı konusunda bazı tartışmaların yaşandığını iddia ederken, yeni başkanın önümüzdeki hafta içerisinde açıklanmasının beklendiği öğrenildi.

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları