Yenice haber ve yaşam portalı

Bilgi Köşesi

Ad Sponsor

Haber Kategorileri

Online Olan Üyeler

  • Bugün giriş yapan üye bulunmamaktadır.
Toplam Online Üye: [0]

3500 Köye 350.000 Kitap!


Bu yazı toplam 7882 kez okundu.
18 Temmuz 2011 Pazartesi - 12:22
Editör

2009 yılında T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve DenizBank işbirliğiyle hayat bulan “1000 Köye 100.000 Kitap” projesi büyüyerek devam ediyor. “3500 Köye 350.000 Kitap” Projesinde kitap teslimleri bu kez Çanakkale ilimizde yapıldı.

Tarım sektörüne en yüksek tutarda kredi kullandıran özel banka olarak sektöre sağladığı finansal desteğin yanı sıra, üreticiyi bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik danışmanlık hizmetleriyle de Türk tarımına katkı sağlamayı amaç edinen DenizBank; yeni ürün ve hizmetlerle çiftçinin yanında olmaya devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan "1000 Köye 100.000 Kitap" projesinin üreticilerden büyük ilgi görmesi sonucunda 2010 yılında proje kapsamını genişleterek “1500 Köye 150.000 Kitap”, 2011 yılında ise “1000 Köye 100.000 Kitap” daha götürme kararı alan T.C.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile DenizBank, toplamda, “3500 Köye 350.000 Kitap” ulaştırarak, yayınlanan 100 ayrı çeşitteki tarımsal içerikli kitapla üreticilerin daha bilinçli üretim yapmalarına ve daha yüksek verim almalarına katkı sağlamış olacak.

15 Temmuz 2011’de yeni kitap teslimleri için Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenlendi. Kitapların DenizBank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Marmara Bölge Satış Müdürü Gökhan Temotaş tarafından teslim edildiği toplantıda, Çanakkale Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus, DenizBank Çanakkale Şube Müdürü Alpay Aykol, Tarım İlçe Müdürleri, Tarım İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, kitap dağıtımı yapılacak köylerin tarım danışmanları ve köy muhtarları hazır bulundu.

"Çiftçinin bilinçlenmesine katkıda bulunuyoruz"

DenizBank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Marmara Bölge Satış Müdürü Gökhan Temotaş, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde imza attıkları kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tarıma verdikleri finansal desteğin yanı sıra üreticilerin sosyal hayatlarına da destek verdiklerine ve üretimin daha verimli yapılabilmesi için üreticilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya çalıştıklarına dikkat çekti. Temotaş, şöyle konuştu: "Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projelerimiz ile Türk çiftçisinin gelişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Şubelerimizdeki çoğunluğu ziraat mühendislerinden oluşan müşteri temsilcilerimiz ile yatırımcılara ve üreticilere DenizBank farkıyla kaliteli hizmeti götürmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor."

« Geri Yukarı Facebook'ta PaylaşSende düşünceni yaz

Yorum yazabilmek için lütfen sağ köşeden giriş yapınız.


Diğer haber başlıkları